Hammaste valgendamine – peamised valgendusmeetodid

Hammaste valgendamine on muutunud väga populaarseks, turul on nii palju erinevaid tooteid. Kuidas teada, mis sulle sobib? Kas peaksid pöörduma oma hambaarsti poole professionaalseks hammaste valgendamiseks või on käsimüügis saadav valgendav hambapasta parem?

Peamised hammaste valgendamise meetodid on:


1.Valgendavad hambapastad

Üks levinumaid võimalusi naeratuse heledamaks muutmiseks on valgendav hambapasta. Tõde on see, et need eemaldavad ainult pinnaplekke, seega need ei saa aidata sügavamale ulatuvate värvimuutuste korral.


2.Hambavalgendusribad

Koduses valgenduslahuses kasutatakse plekkide eemaldamiseks ja hammaste valgemaks muutmiseks kemikaale. Valgendavad ribad on üldiselt ohutud, kuid mõnel juhul võib tekkida tundlikkus, hambavalu ja igemete ärritus, eriti ülekasutamise korral.


3.Sütt sisaldavad tooted

Viimastel aastatel on sütt sisaldavate valgendavate toodete hulk kasvanud. Kuigi söega valgendustooted võivad hammastelt plekke eemaldada, ei saa need muuta hammaste loomulikku värvi. Lisaks ei asenda need tavalist hambapastat ja neid peaks kasutama ainult aeg-ajalt.


4.Hambavalgendusgeel

Hambavalgendusgeel on sarnane sellele, mida nad kasutatakse valgendusribadel, kuid seda saab peale kanda väikese harja, süstla või vormidega. Kuna hambavalgendusgeele on erineva tugevusega, on hea mõte oma hammastele sobiva geeli leidmiseks hambaarstiga nõu pidada.


5.Pärli- ehk soodapesu

Hammaste soodapesu toimib kui hammaste süvapuhastus. Sooda jõuab kõige väiksematesse kohtadesse, puhastades mehhaaniliselt sealt ära katu, pigmendi ja kõvastunud hambakivi väikesed jäänused. Hammaste soodapesu järgselt tunduvad hambad väga siledad ja igemete vahed puhtad, kuna suust on eemaldatud väga suur hulk bakterimassi.


Kuid mis on siis kõige tõhusam viis hammaste valgendamiseks?

See sõltub hammaste seisundist ja sellest, mida loodad saavutada. Kui hammaste värvimuutus on tingitud suurest kohvi või tee joomisest, võid saada häid tulemusi käsimüügil olevate toodetega. Kui aga loomulikud hambad on kergelt kollased, ei anna kahjuks valgendusribad ja hambapastad valgemaid hambaid ning valgemate hammaste saamiseks tuleb pöörduda hambaarsti poole.


PS!Hammaste valgendamine koduste vahenditega võib olla ohtlik, pea kindlasti nõu oma hambaarstiga!

 

Broneeri aeg siit:

www.mmhk.ee/kontakt/

Tutvu meie arstidega:

www.mmhk.ee/personal/

Share Post :

Related Posts