Hambakroonid – kestev täiuslikkus

Kui hamba asemel laiutab tühjus, ei tasu sellest veel heituda. Tänapäeval saab uue ilusa hamba kerge vaevaga – ikka selleks, et saaksid taas südamest naerda ja ja olla sina ise!

Hambaarst dr. Raili Luikmel Maestro Maja Hambakliinikust on näinud üle 15 aastase staaži jooksul palju erinevaid hambamuresid ja kõigele on leidunud lahendus. Küsisime temalt, kuidas hambaarstid erinevate probleemide korral patsienti aidata saavad.

Miks on hammaste tervise kõrval oluline ka esteetiliselt kaunis naeratus?

Mõlemad moodustavad harmoonilise terviku, mis paneb inimese särama, tõstab enesekindlust ja parandab kokkuvõttes elukvaliteeti.

Millal on mõistlikum eelistada oma loomulikku hambarida, millal enam mitte?

Oma hammas on meile määratud kestma kogu elu. Kui oma hambal on ulatuslikud täidised või juureravi tõttu on hammas muutnud tumedaks, siis tuleb appi kroonimine. Kroon on justkui müts, mis pannakse hambale peale, tugevdades hammast ja muutes hambavärvi just selliseks nagu soovime. Siiski on olukordi, kui loomulik hammas on seisus, kus parem variant on loobuda oma hambast ja asendada see implantaadiga. Implantaat on titaanist kruvi, mis jäljendab hamba juurt ja kui implantaat on luuga ühinenud, saab sellele kinnitada krooni. Lõpptulemuseks on täiuslik ilus korras hammas, mis ei erine kõrvalhammastest ega ole teistmoodi tajutav.

Milliste muredega pöörduvad patsiendid Teie poole kõige sagedamini?

Patsiendid käivad meie juures üle Eesti. Enamasti pöörduvad patsiendid lausega: ma sooviks nüüd lõpuks oma hambad korda teha. Pöördutakse, et asendada puuduvad hambad, samuti soovitakse eemaldatavast proteesist vabaneda, mis on kasutadas ebamugav. Sageli on lükatud esimest visiiti edasi – kui seda on tehtud aastaid, siis peame taastama kõik, mis on aja jooksul kadunud, nii luumahud kui ka igemekontuurid. On ravijuhtumeid, kus harmoonilise lõpptulemuse saavutamiseks peab tegema kirurgiat, ravima põletikud, ootama igemete paranemist ja siis kui eeltööd on valmis, on võimalik teha lõplikud kroonid. Selliselt planeeritud ravitulemus püsib ajas ja on kvaliteetne.

Milliseid lahendusi erinevatele probleemidele pakute?

Pakume kõiki proteetilisi lahendusi, mis aitavad säästa oma hammast või kui oma hambaid enam ei ole, asendame need implantaatidega. Maestro Maja Hambakliiniku töös kasutame teaduslikult dokumenteeritud implantaate, milledel on eluaegne garantii. Kroone kinnitame nii oma hammastele kui implantaatidele, mistõttu need on fikseeritult patsientidele kõige mugavamad. Lai kroonide materjalide valik on teinud võimalikuks valmistada vastupidavaid, kõrge esteetilisusega kroone, mis mõjuvad oma hammastena. Laminaatidega saab teha esteetilisi parandusi, kui ei ole vajalik hambaid taastada, ent vajame muudatusi kuju ja värvi osas.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Share Post :

Related Posts