Hammas puudu! Tulge meile, paneme uue!

Hammas puudu?

Kui hamba asemel laiutab tühjus, ei tasu sellest veel heituda. Tänapäeval saab uue ilusa hamba kerge vaevaga – ikka selleks, et saaksid taas südamest naerda ja end hästi tunda!

Hambaarst Raili Luikmel Maestro Maja Hambakliinikust on näinud oma pea 20-aastase staaži jooksul palju erinevaid hambamuresid ja kõigele on leidunud tänaseni lahendus. Küsisime temalt, kuidas hambaarstid erinevate probleemide korral patsienti aidata saavad.

Miks on hammaste tervise kõrval oluline ka esteetiliselt kaunis naeratus?

Mõlemad moodustavad harmoonilise terviku, mis paneb inimese särama, tõstab enesekindlust ja aitab kergema vaevaga uusi sõpru leida.

Millal on mõistlikum eelistada oma loomulikku hambarida, millal enam mitte?

Oma hammas on meile määratud kestma kogu elu. Kui oma hambal on ulatuslikud täidised või juureravi tõttu on hammas muutnud tumedaks või halliks, siis tuleb appi kroonimine. Kroon on justkui müts, mis pannakse hammastele peale, tugevdades hammast ja muutes hambavärvi just selliseks nagu soovime. Siiski on olukordi, kui loomulik hammas on seisus, kus parem variant on loobuda oma hambast ja asendada see implantaadiga. Implantaat on titaanist kruvike, mis jäljendab hamba juurt ja kui implantaat on luuga ühinenud, saab sellele kinnitada krooni. Lõpptulemuseks on ilus korras hammas, mis ei erine kõrvalhammastest ega ole teistmoodi tajutav.

Milliste muredega pöörduvad patsiendid Teie poole kõige sagedamini?

Patsiendid käivad meie juures üle Eesti. Enamasti pöörduvad patsiendid lausega: ma sooviks nüüd lõpuks oma hambad korda teha. Pöördutakse, et asendada puuduvad hambad, samuti soovitakse eemaldatavast proteesist vabaneda, mis on suus tihti ebamugav. Sageli on lükatud esimest visiiti edasi – kui seda on tehtud aastaid, siis peame taastama kõik, mis on aja jooksul kadunud. On ravijuhtumeid, kus harmoonilise lõpptulemuse saavutamiseks peab tegema kirurgiat, korralikku juureravi, ootama igemete paranemist ja siis kui eeltööd on valmis, on võimalik teha lõplikud kroonid.

Milliseid lahendusi erinevatele probleemidele pakute?

Pakume kõiki proteetilisi lahendusi, mis aitavad säästa oma hammast või kui oma hambaid enam ei ole, asendame need implantaatidega. Maestro Maja Hambakliiniku töös kasutame teaduslikult dokumenteeritud implantaate, milledel on eluaegne garantii. Kroonimine on kõige sagedasem juhul kui oma hambad on restaureerimist väärt, kuid krooniosa ei ole enam terviklik. Kroonide materjalide valik on teinud võimalikuks valmistada vastupidavaid, kõrge esteetilisusega kroone, mis mõjuvad oma hammastena. Laminaatidega saab teha esteetilisi parandusi, kui ei ole vajalik hambaid taastada, ent vajame muudatusi kuju ja värvi osas.

Share Post :

Related Posts