Hambaimplantaadid ja nende eest hoolitsemine

Hambaimplantaadid on üks loomulikuma välimusega, mitmekülgsemaid ja kauakestvamaid hammaste asendamise valikuid. Kui Sul on puudu üks või mitu hammast, on implantaadid reaalne võimalus hamba asendamiseks.

Kuid pärast implantaatide paigaldamist, tuleb neid ka õigesti hooldada, et säiliks ilus naeratus. Implantaadijärgne hooldus algab kohe pärast hambaarsti kabinetist väljumist. Allpool on välja toodud mõned juhised, mida järgida.

 

Kasuta pehmet elektrilist hambaharja

Elektriline hambahari eemaldab hammastel olevad bakterid tõhusamalt kui tavaline hambahari ning pehmed harjased ei kahjusta igemeid ega põhjusta verejooksu.

Ära kasuta abrasiivseid tooteid

Hambaimplantaatidega inimesed peaksid alati ostma tundlikele hammastele mõeldud puhastusvahendeid. Abrasiivsem toode võib suus põhjustada ebamugavustunnet.

Väldi alkoholi tarbimist ja suitsetamist

Tavaliselt soovitatakse alkoholi mitte tarbida ja mitte suitsetada, kuna see on tervisele kahjulik. Kuid kui Sul on suus implantaadid, peaksid nende tarbimist kindlasti vältima, kuna üldiselt kulub hambaimplantaadi paranemiseks 6 kuud. Seetõttu võib enne täielikku paranemist suitsetamine olla kahjulik ja ohtlik. Alkoholi tarbimine võib aeglustada ka implantaatide paranemisprotsessi. Seetõttu tuleks neid tooteid nii palju kui võimalik vältida.

Väldi kõvasid ja kleepuvaid toite

Kui sööd pärast hambaimplantaatide paigaldamist kõva või kleepuvat toitu, võib see implantaate kahjustada. Vältida tuleks näiteks kartulikrõpse, kõvasid komme, jääd jne.

Külasta regulaarselt oma hambaarsti

Hambaimplantaadid võivad parandada naeratust, kuid nende eest hoolitsemisel on oluline käia ka pidevas kontrollis hambaarsti juures. Parim oleks, kui külastaksid oma hambaarsti kaks korda aastas.

 

Selleks, et Sinu implantaadid püsiksid kaua ilusad, on oluline järgida antud näpunäiteid. Hambaimplantaadid võivad kesta kogu elu, kui hoolitsed nende eest korralikult ja külastad regulaarselt oma hambaarsti.

Share Post :

Related Posts