Hammaste soodapesu e hammaste valgendamine pärlipesuga.

Hammaste soodapesu on väga levinud kui soovid, et hambad oleks valgemad. Tuntud ka kui hammaste valgendamine pärlipesuga, tuntakse ka hammaste süvapuhastuse nime all.

Heal lapsel mitu nime 🙂

Hammaste ravimine on väga vajalik kuid et kogu protsessi ei peaks aastast aastasse kordama, on vaja, et tulemuse säilitamiseks tehtaks hammaste soodapesu. Hammaste soodapesu abil toimub kui hammaste süvapuhastus, sooda jõuab kõige väiksematesse kohtadesse, puhastades mehhaaniliselt sealt ära katu, pigmendi, kõvastunud hambakivi väikesed jäänused. Hammaste soodapesule eelneb kindlasti hambakivi eemaldamine. Kui hambakivi on väga palju, ei saa hammaste soodapesu samal päeval läbi viia, kuna igemed on selleks liiga põletikulised ja veritsevad. Siis peaks ootama vähemalt 5 päeva ja jätkama hamaste soodapesuga, et igemetele mitte liiga teha. Väga harva kuid vahel siiski on patsiendi suu hambakivivaba, näeme suus ainult pigmenti ja värvunud hambakaelu. Enamasti toimub värvumine värvainete rikastest toitudest, kohvist, tubakast, lisaks osade ravimite kõrvalnähust tingituna.

Hammaste soodapesu järgselt tunduvad hambad väga siledad, igemetevahed puhtad, suust on eemaldatud väga suur hulk bakterimassi, mis on oluline üldtervise seisukohast. Hammaste soodapesu on oluline enne implantaatide paigaldamist ning vähemalt kord aastas, et vähendada bakterite hulka suus, kus on implantaadikroonid.

Hammaste soodapesu teostatakse Maestro maja hambakliinikus väga kvaliteetse pärlipesu pulbriga, mis on igemetele ja täidistele õrn kuid puhastab efektiivselt kõik hammastel leiduva katu ja pigmendi.

Hammaste implanteerimisest saad rohkem lugeda siit: https://www.mmhk.ee/teenused/hambaimplantaadid/