Suuhügienisti vastuvõtt

Alates juunist 2015 on meil tööl suuhügienist Kerstin Vassus, kes abistab patsiente hambahaiguste ennetustegevustes! Olete oodatud!

Gingiviit ja parodontiit on väga levinud haigused. Suuhügienisti vastuvõtt, kus eemaldatakse katt ja pigmendid on seetõttu väga vajalik haiguste ärahoidmiseks. Siia alla käib ka hügieeniõpetus lastele ja täiskasvanutele, et hambakivi (kivistunud hambakatt) ei tekiks ja oskuste õpetamine, kuidas siis täpsemalt oma hambaid, igemeid ja proteese hooldada, et hammastest oleks vaid rõõmu.

Airflow ehk pärlipesu abil uhatakse väikeste ümarate osakeste, vee ja õhu abil hammastelt katt, pigment ning tumedad laigud. Eriti tõhus on selline meetod eemaldamaks pigmenti raskesti ligipääsetavatest hambavahedest. Tulemuseks on säravad, siledad ja puhtad hambad!

24 tundi pärast protseduuri ei ole soovitatav tarbida pigmente sisalduvadid toiduaineid/jooke, et kaunis tulemus püsiks.

Valgendamiseks on meil kasutusel Opalasence sarja tooted. Kohapeal üksikute hammeste valgendamiseks kasutame geeli samast sarjast ja madalama konsentratsioooniga tooted on mõeldud kodus kapedega valgendamiseks. Kaped on jäljendite järgi valmistatud spetsiaalsed just konkreetsele inimesele sobivad vormid, millega saab valgendusgeeli hammastele kanda. Kaped on korduvakasutatavad, patsient valgendab kodus ise talle sobival ajal.

Hügieeniõpetus on väga vajalik kui patsient tuleb pärast ravi lõppu tagasi kontrolli ja kaaries on tekkinud taas, sellisel juhul on väga oluline välja selgitada, mis on tervisekäitumises valesti, et on tekkinud uued haiguskolded (ehk rahvakeeli augud hammastes). Suuhügienist aitab valida õiged tooted, näitab hambaharjaga pesemisliigutusi, instrueerib hambaniiti kasutama ning räägib hambasõbralikust toitumisest. Kõike seda teevad ka hambaarstid visiidi ajal, kuid teinekord on vajalik need teemad protseduuridest vabast ajast taaskord läbi käia, et räägitu kinnistuks ja saaks kontrollida, et hambahari liigub õigesti ning et suhu ei satuks liiga palju ja valel ajal süsivesikuid.

Airflow ehk pärlipesu on -50% kuni septembri lõpuni. Kiirustage!

Share Post :

Related Posts