Hambaimplantaadid

Hambaimplantaadid on väga esteetilised, vastupidavad ja kõige loomulikum viis asendada puuduvad hambad.

Kõrge turvalisuse tõttu on implantaadid hambaravis järjest laiemast kasutust hõlmavad lahendused puuduva või puuduvate hammaste taastamiseks. Implantaat on oma olemuselt titaankruvi, mis paigutatakse lõualuusse asendamaks kaotatud hamba juurt. Implantaatide arvu ja nende pikkuse ning läbimõõdu otsustab arst, selleks on vaja alati teha eelnevalt konsultatsioon. Samuti on oluline patsiendi üldtervis, kahjulikud harjumused ning suu üldolukord. Reeglina peavad kõrvalhambad olema ravitud ja igemehaigused kontrolli all.

Vastavalt kaotatud hamba piirkonnale ja lõualuule, arvutatakse eeldatava luustumise aeg (osseointegratsiooniks vajalik aeg), pärast mida saab hakata implantaadile krooni tegema või katma katteproteesiga.

HAMBAIMPLANTAADID – KELLELE JA MIKS?

Kõige enam kasutatakse implantaate üksiku kaotatud hamba taaastamiseks, sest sellistel juhtudel ei ole vaja lihvida kõrvalseisvaid hambaid, et teha sildproteesi. Võrdselt hästi toimivad lahendused nii tagahammaste kui ka esihammaste taastamiseks. Implantaate saab kasutada ka sildade tegemiseks, samal põhimõttel kui  oma hammastele kinnitatavad sildproteesid. Kolmas väga suur grupp, kelle puhul implantaatid lahendavad probleeme ja omavad seetõttu suurt eelist on väga pikka aega hambutuna olnud lõualuud, kus protees enam ei püsi. Sellisel juhul töötavad implantaadid nagu ankrud, et kinnitada katteproteese või anda tuge olemasolevale totaalproteesile.

PROTSEDUUR

Implantaatide paigaldamine toimub sarnaselt tuimestusega nagu ka kõik teised hambaravis toestatud protseduurid. Ühe implantaadi paigaldamine kestab orienteeruvalt 20- 60 minutit, kui implantaate on vaja korraga paigaldada rohkem, tuleb varuda ka pikem aeg. Protseduuri lõpus lahkute paari õmblusega, mõningatel juhtudel on protseduur päeval vaja võtta paar valuvaigistavat tabletti ning kui on paigutatud üle kahe implantaadi ja kasutatud biomaterjale, et suurendada luu mahtu ja modelleerida iget, siis ka antibiootikume.

IMPLANTAADIPROTEETIKA

Pärast luustumisfaasi lõppu järgneb implantaadile proteetika kinnitamine. Enamasti implantaadile kinnitatakse sisemise kruviga kroon, kasutatakse ka tsementeerimist tugiposti külge. Krooni materjalist ja tugiposti valikust lähtuvalt selgub ka proteetilise osa maksumus. Esihammaste restauratsioonid on seetõttu kallimad, et sinna alla planeeritakse enamasti tsirkooniumist tugipost, kuna tahame täielikult valget üleminekut igeme ja krooni piirkonnas.

OHUTUS

Implantaatid on ohutud inimorganismile, ei saa rääkida äratõukereaktsioonidest. Implantaatide paigaldamise esimene eeldus on piisav lõualuu maht, kui luud ei ole piisavalt, võib implantaat eemalduda. Teised piirangud on alalõuas paiknev lõualuunärv ja ülalõuas põskkoobas, neid struktuure hinnataksegi konsultatsioonil röntgeniülesvõttelt ning ebaselguse korral on vajalik ka 3D ülesvõte.

Oluline on tähele panna, et implantaadid paigutatakse suu keskkonda, mis võib hooletusse jätmise korral olla agressiivne rohkete mikroobide tõttu. Seetõttu kui patsiendil on paigaldatud hambaimplantaat, peab olema hoolikas suutervishoiu eest hoolitsedes, vajadusel kasutama suuhügienisti abi ladestuste eemaldamisel ja käima implantaadi järelkontrollis vähemalt 1 kord aastas.

Hambaarstina soovin pakkuda oma patsientidele parimat, seetõttu kasutame Maestro Maja hambakliinikus ainult teaduslikult dokumenteeritud implantaate, mis on läbinud erinevad teaduslikud katsed ja on tõestatud 99% edukaks kliinilises kasutuses. Meie kliinik kasutab ainult PREMIUM klassi implantaate. Kasutame Saksa tootja DentsplyFriadent implantaate (www.friadent.de) ja Šveitsi tootja Institut Straumann AG (www.straumann.com) implantaate.